http://bdta.pl/files/gimgs/th-44_bdta40.jpg
http://bdta.pl/files/gimgs/th-44_P1130982.jpg

BDTA XL / 21.06.2014 / CDr [77]
Czarny Latawiec na podstawie największego w Europie zbioru płyt w jidysz. Koncert tak smutny, że aż chce się tańczyć. Promo CDR w nakładzie 77 egzemplarzy - nie na sprzedaż, tylko prezenty.

"(...) Zapamiętałem ją jako chasydzką odpowiedź na Girl Talk albo 2 Many DJs. Czyli swobodny miks mniej lub bardziej rozpoznawalnych motywów, z którym spadamy - już nawet nie szybujemy, tylko lecimy jak kamień - w zupełnie nieznanym kierunku, w tempie momentami opętańczym. A przy tym miks, który za podstawę bierze sobie muzykę żydowską, zaskakujące wersje przebojów w jidysz (znakomite "Raindrops Keep Falling On My Head" w wykonaniu bodaj sióstr Barry - tutaj ten cover w oryginale), klezmerka, nagrania etniczne, elementy muzyki tanecznej zamieniające się w noise (przejście w 24 minucie to krzyżówka DJ-a Tiesto i Merzbowa) albo przypominające - swobodnymi zwolnieniami i przyspieszeniami - zabawy z taśmą w studiach eksperymentalnych. Jest to poza wszystkim frenetyczna muzyka bez ograniczeń i bez barier. Także narodowych. Niejednemu antysemicie wypadnie w tańcu sztuczna szczęka.(...) - Bartek Chaciński, Polifonia

BDTA XL / 21.06.2014 / CDr [77]
Mixtape based on the biggerst in Europe collection of vinyls in Yiddish. Tunes so sad that you just want to dance. Promo CDR prepared for Independent Record Fair organised by Lineout.pl and given away for free to our customers and friends. Not for sale, so don't pay for it! Edition of 77, packed in flexibox.

Czarny Latawiec - critic, curator, cyclist. Sonoric plunderphonicist, sound imperialist. His DJ-sets are as colorful as his records, expressing his knowledge about African rhythms converging with bizarre european traditions.