http://bdta.pl/files/gimgs/th-46_bdta42.jpg
http://bdta.pl/files/gimgs/th-46_P1130732.jpg

BDTA XLII / 15.08.2014 / C46 tape [50]
"Ziemia. Warszawa. Wolfram. Dwa utwory, czyli epka? No, nie do końca, gdy dwa kawałki trwają ponad czterdzieści minut. Dominik Kowalczyk z muzyką do singapurskiego filmu. Muzycznie piękna ścieżka do końca świata, dużo szumów, dużo rozległych i niemal pustych od swojej przestronności brzmień. Sporo też smutku i przygnębienia. Earth [Warsaw] to też album pełen paradoksów. Cisza przeplata się z nojzem, ugładzone, spokojne ambienty idą w zaparte z IDM-owymi przebłyskami, a wszystko zasadzone przez Wolframa na drone'owej glebie. Apokaliptyczne to wydawnictwo, oj tak, ciemne i nieprzyjemne wręcz przez swój mroczny pesymizm. I fajnie, wyszło to Kowalczykowi bardzo ładnie." - Piotr Strzemieczny / FYH.

Dominik Kowalczyk (ur. 1969), znany szerzej ze swojej solowej działalności jako Wolfram. Gra muzykę elektroniczną, oscylującą pomiędzy stylistyką ambient i noise, wplecioną w tło nietanecznych rytmów i pulsacji. Jego utwory znalazły się na kilkunastu składankach (m.in.w magazynie The Wire). Zajmuje się także komponowaniem muzyki teatralnej i filmowej oraz instalacji dźwiękowych (prezentowanych m.in. podczas festiwalu Warszawska Jesień 2010 i Re:wizje 2010). Oprócz solowych projektów i tworzonych ad hoc składów, Kowalczyk udziela się (wraz z Karolem Koszniecem, znanym z Setting The Woods on Fire i właścicielem labelu Monotype Rec Jakubem Mikołajczykiem) w formacji Komora A. Jest jednym z założycieli magazynu internetowego NEUROBOT, którego autorzy w latach 1998 - 2000 działali również jako trio o tej samej nazwie, grające elektroniczną muzykę improwizowaną.

Kaseta w kolorze "military grey", limitowana do 50 egzemplarzy. Po skończeniu się nakładu dorobionych zostało 10 sztuk na jasnoszarych kasetach.